FELHÍVÁS

álláshelyek betöltésére a Földrajz- és Földtudományi Intézet Társadalom- és Gazdaságföldrajzi Tanszéken

Társadalom- és Gazdaságföldrajzi Tanszék
tanársegédi állás (határozatlan időre)

A munkakörbe tartozó feladatok:

A kinevezendő tanársegéd feladata a földrajz alapszakon, a geográfus mesterszakon és az osztatlan földrajztanár szakokon szemináriumok, gyakorlatok tartása, térinformatikai, városföldrajzi és település-földrajzi témakörökben, szakdolgozatok vezetése, részvétel a tanszéken zajló kutatómunkában.

• geográfus és/vagy térképész egyetemi diploma,
  • magas szintű idegennyelv-tudás (egy felsőfokú és egy középfokú nyelvvizsga),
  • felsőoktatási gyakorlat térinformatikai, település-földrajzi kurzusok tartásában,
  • folyamatban lévő vagy befejezett szakirányú doktori iskolai tanulmányok.
  • A pályázónak képesnek kell lennie a szakirányú idegennyelvű képzésben való részvételre.

Társadalom- és Gazdaságföldrajzi Tanszék
tanársegédi állás (határozatlan időre)

A munkakörbe tartozó feladatok:

A kinevezendő tanársegéd feladata a földrajz alapszakon, a geográfus mesterszakon és az osztatlan földrajztanár szakokon szemináriumok, gyakorlatok tartása városföldrajzi, népesség- és település-földrajzi, kulturális földrajzi témakörökben, szakdolgozatok vezetése, részvétel a tanszéken zajló kutatómunkában.  .

• geográfus egyetemi diploma,
  • magas szintű idegennyelv-tudás (egy felsőfokú és egy középfokú nyelvvizsga),
  • felsőoktatási gyakorlat városföldrajzi, népesség- és település-földrajzi, kulturális földrajzi kurzusok tartásában,
  • felsőoktatási gyakorlat idegen nyelvű városföldrajzi, népesség- és település-földrajzi, kulturális földrajzi kurzusok tartásában,
  • a doktori fokozat vagy a doktori fokozat 6 hónapon belül történő megszerzése.
  • A pályázónak képesnek kell lennie az idegennyelvű képzésben való részvételre.

Társadalom- és Gazdaságföldrajzi Tanszék
tanársegédi / adjunktusi állás (helyettesítés)

A munkakörbe tartozó feladatok:

A helyettesítést végző tanársegéd / adjunktus feladata a földrajz alapszakon, a geográfus mesterszakon és az osztatlan földrajztanár szakokon szemináriumok, gyakorlatok tartása gazdaságföldrajzi, terület- és településfejlesztési témakörökben, szakdolgozatok vezetése, részvétel a tanszéken zajló kutatómunkában. Az állás határozott időtartamú (1 év), betöltésének célja a fizetés nélküli szabadságon lévő kolléga helyettesítésére.

• geográfus egyetemi diploma,
  • magas szintű idegennyelv-tudás (egy felsőfokú és egy középfokú nyelvvizsga),
  • tanársegéd esetében legalább folyamatban lévő doktori iskolai tanulmányok
  • felsőoktatási gyakorlat gazdaságföldrajzi, terület- és településfejlesztési kurzusok tartásában,

A jelentkezőknek motivációs levelet, szakmai önéletrajzot és publikációs listát kell elküldeniük a Földrajztudományi Központ vezetőjének, Nagy Balázsnak (Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.), jelentkezési határidő: 2014. június 8.